AR NE PERNELYG ILGAS TEISĖS VAIRUOTI ATĖMIMO TERMINAS?

Nuo 2017 metų sugriežtinus teisinę atsakomybę už transporto priemonių vairavimą neblaiviam, kai kraujyje nustatoma daugiau nei 1,5 promilių (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalis), teismo nuosprendžiu ar baudžiamuoju įsakymu iš prasižengusių vairuotojų dažniausiai konfiskuojamos transporto priemonės, jiems skiriamos kriminalinės bausmės – baudos, taikoma baudžiamojo poveikio priemonė – teisės vairuoti atėmimas. Žvelgiant į teismų praktiką, dažniausiai teisės vairuoti atėmimo, arba kitaip – draudimo naudotis šia teise, terminas skiriamas vidutiniškai dvejiems metams.

Išstudijavę tokį teismo dokumentą (nuosprendį ar Teismo baudžiamąjį įsakymą) dažnais atvejais pastebėsime, kad teismai paskirdami baudžiamojo poveikio priemonę – draudimą naudotis teise vairuoti transporto priemones, ne visada priima sprendimą kardomosios priemonės – dokumento (vairuotojo pažymėjimo) paėmimo laiką įskaityti į paskirtą baudžiamojo poveikio priemonę, taip pat nenurodo konkrečios datos nuo kada gi turi būti skaičiuojamas baudžiamojo poveikio priemonės – draudimo naudotis specialia teise vairuoti transporto priemones, terminas.

To nepadarius, vadovaujamasi elementaria nuostata, kad bendrąja prasme baudžiamojo poveikio priemonė turėtų būti pradėta vykdyti įsiteisėjus Teismo nuosprendžiui ar baudžiamajam įsakymui, kadangi dažnais atvejais į paskiriamos baudžiamosios poveikio priemonės terminą yra neįskaitomas faktinis vairuotojo pažymėjimo paėmimo laikas iš prasižeidusio vairuotojo iš karto po įvykio ir negalėjimas naudotis šia teise. Tokiu būdu šis terminas realiai prasitęsia visą atliekamo ar atlikto ikiteisminio tyrimo laiką, kuris kartais užtrunka net iki vienerių metų. Tokiu būdu vairuotojai, patraukti baudžiamojon atsakomybėn be teisės vairuoti išbūna kur kas ilgesnį laiką, negu ši teisė jiems būna atimta Teismo nuosprendžiu ar baudžiamuoju įsakymu.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktikoje išaiškinta, kad pagrindu skaičiuoti baudžiamojo poveikio priemonės pradžią nuo vairuotojo pažymėjimo paėmimo dienos turėtų būti tai, jog byloje taikytos kardomosios priemonės turinys faktiškai atitiko baudžiamojo poveikio priemonės turinį, t. y. asmeniui buvo taikomi tokio paties pobūdžio ir griežtumo apribojimai (visiškas apribojimas naudotis teise vairuoti transporto priemones), kokie yra taikomi ir paskyrus baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą naudotis specialia teise vairuoti transporto priemones. Ši kardomoji priemonė skirta apriboti asmeniui teises valdyti didesnio pavojaus šaltinį – automobilį ir tokio pobūdžio draudimas skirtas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 119 straipsnio nuostatas, turint tikslą užkirsti kelią naujų analogiškų nusikalstamų veikų padarymui.

Atminkite – jei papuolėte į panašią situaciją, vadovaujantis BPK 361 straipsniu turite teisę kreiptis į nuosprendį priėmusį teismą dėl realaus draudimo naudotis teise vairuoti transporto priemones nustatymo, taip užtikrindami savo teisėtus interesus.

Nepamirškite pasinaudoti šia savo teise. Dėl teisinės pagalbos galite kreiptis į mūsų teisinių paslaugų įmonę, žemiau nurodytais kontaktais.

Parašė |2019-01-29T08:48:19-02:00sausio 28th, 2019|Be kategorijos|0 komentarų

PIRMINĖ KONSULTACIJA NEMOKAMAI!

Norėdami plačiau sužinoti apie mūsų teikiamas teisines paslaugas ar gauti pirminę profesionalaus teisininko ar advokato teisinę konsultaciją, prašome užpildyti žemiau esančią užklausos formą.
NORIU NEMOKAMOS KONSULTACIJOS
close-link